Watch our main nonstop 24×7 Coronavirus livestream here –
https://www.youtube.com/watch?v=cRy5_KpPxyM

180 COMMENTS

 1. Sunteti niste rau intentionati. In loc sa comentati, ar trebui sa contribuiti la bunul mers al lucrurilor. Bine ca aveti bani de add-uri.

 2. En España 🇪🇸 necesitamos ayuda ya van más de 831 muertos 💀 , hay que parar el País y el mundo 🌍 todos en casa

 3. En Italia 🇮🇹 más de 3000 muertes
  En España 🇪🇸 más de 800 muertes y 1000 en UCI
  Desde España 🇪🇸 os pido al resto del mundo que es muy grave . También está muriendo gente de 36 años . Sana y deportista y no fumadores . Cerrar fronteras y comprar comida y no salgáis . El gobierno no está dispuesto a perder su económica pero sí a su pueblo . Ayudadnos a parar este virus mortal 🥺🌍🇪🇸el mundo entero está en guerra por un virus chino

 4. Koronavirüs hastalığı bize bulaşmadan önce şu doğal gıda ve bitkilerden istifade ediniz.Tedbir bizden, Tevfik Allah'tandır.Sadece O'na güvenip teslim olalım..
  Bu tedbirler:
  1–Soğan,sarımsak,pırasa, turp yemeye devam ediniz.
  2-Nar kabuklarını kaynatıp içiniz.
  3- Zencefil, tarçın, karanfil, zerdeçal,kimyon, nane, kekik,adaçayı, çörekotu, deniz kadayıfı, meyankökü, uduhindi kökü, sinirli yaprak otu gibi bitkilerin tozlarını kaynar suda demleyerek içmeye devam ediniz.
  4-Hakiki kuşburnu çayını içmeye devam ediniz.
  5-Limon, portakal, greyfurt, mandalina yemeye devam ediniz.
  6-Halis elma sirkesini tok karına 1 veya 2 yemek kaşığı gargara yapıp içmeye devam ediniz.(Midesi rahatsız olanlar bundan müstesnadır)
  7-Harnup pekmezi (Keçiboynuzu pekmezi) ile dut pekmezini içmeye devam ediniz

 5. Evet, bu gibi bitki,meyve ve pekmezleri kullanmaya devam ederseniz Allah'ın izni ile bu Konoravirüs hastalığına yakalanmazsınız.
  Bu arada eller tuvaletten çıktıktan sonra hijyen sabunla yıkamalı, yemekten önce ve yemekten sonra yine elma sirkesiyle yıkayıp durulanmalıdır.Gece yatarkende yıkamalı sabahları durulanmalıdır.Kirli ve pis ortamlardan, rütûbetli ve tozlu yerlerde bulunmaktan sakınmalı, mümkünse temiz havada derin nefes alıp verilmelidir.
  Uzmanlar, Koronavirüs hastalığının üst solunum yollarını tahriş eden bir hastalık olduğunu söylüyorlar. Bu saydığım bitkiler hem üst hem de alt solunum yolları hastalıklarını Allah'ın izni ile iyileştirmektedir.Tedbirimizi şimdiden almaya başlayalım İnşaallah…
  UNUTMAYINIZ Kİ; EN BASİT GÖRDÜĞÜMÜZ ŞİFALI BİR BİTKİ BİLE NİCE ÖLÜMCÜL HASTALIKLARA İYİ GELEBİLİR.ŞİFALI BİTKİLERİN SIRLARI VE HİKMETLERİ TAM OLARAK ORTAYA ÇIKARILAMAMIŞTIR.TIP DÜNYASI HALEN ARAŞTIRMA VE İNCELEMEYE DEVAM ETMEKTEDİR.
  NOT:BU TAVSİYE VE TERKİPLER BENİM FİKİRLERİMDİR.ASLA BİR YERLERDEN KOPYALAYIP YAPIŞTIRMADIM
  HERKES BUNU TANIDIKLARIYLA PAYLAŞSIN.MUTLAKA GÜNÜN BİRİNDE HEPİMİZE LAZIM OLACAKTIR.BU TERKİPLERİM HEM BESLEYİCİ HEM DE ŞİFA VERİCİDİR.
  ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.

 6. bu Koronavirüs paniği birçok ailelerde saplantı,vesvese, endişe, evham gibi ruhi sıkıntılar meydana getirecektir.Herkes bu hastalıktan çok korkup ellediği şeylerden virüs kapma gibi korku ile birlikte evhamlaşacak ve herşeyden şüphe edecektir.
  Kimsenin aklına gelmeyen birşey ise, elle yıkanan bulaşıkların suları, bulaşık teli ve bulaşık süngeri veya bezi her zaman mikrop taşımaktadır.Bilhassa alışverişlerde, pazar ve marketlerde para daha çok virüs taşıyacağından bunlara da dikkat edilmelidir.Tuvaletten çıktıktan sonra elleri yıkayıp kurulamak için, el havluları kişiye özel değil ise, herkesin elinde bu virüsün bulaşması muhtemel olabilir.
  Hergün namaz kılmak için günde 5 defa abdest alan bir kimseden kolay kolay virüs bulaşmaz.Çünkü abdest almak; el yüz, kol ve ayak temizliğidir.Temiz olan bir bedenden başka birisine virüs geçmesi mümkün olmaz.
  Rüşde ermemiş çocukları bu Koronavirüs ile korkutmakla onlara kötülük yapmış olursunuz.Onlar birçok şeyin farkında olmazlar.Onlara sadece tuvaletten çıktıktan sonra, yemekten önce ve sonrasında ellerini usulünce yıkattırın.
  Bebekler her zaman anne ve baba kucağında büyürler.Her anne ve baba çocuklarını öpmesinler.Yüzlerine nefeslerini solumasınlar.Bebeklerin vücudu hassas olduğu için hastalıklara karşısında dirençli olmazlar.Bu nedenle onları yatarken yatağınızda yanınıza almayınız.Onları ayrı yatırınız.
  Çocukları bu virüsten korkutarak büyütmeyin.Onların halet-i ruhiyeleri herşeyi kaldıramaz.Bu hususta anne ve babalar hassas olmak zorundadırlar.Korku ile yaşayan bir çocuk, büyüdüğünde pısırık, çekingen, herkesten korkan, kendisine güvenmeyen, çekingen olurlar.Bi yüzden çocuklarınızı korkutarak yetiştirmeyin.
  Allah'ın izni olmadan kimse ölmez.Eceli gelen bir kimse aniden de sebepsiz yere ölebilir.ÖLÜMDEN DEĞİL, ALLAH'TAN KORKUNUZ.NASIL OLSA HEPİMİZ VAKTİ GELDİĞİNDE İSTER İSTEMEZ BİRGÜN ÖLÜP GİDECEĞİZ.
  Müsterih olunuz.Panik atak yaşamayınız.
  Tuvalet ve taharet temizliğine dikkat edelim.Evlerde en çok mikrop taşıyan yerler oralardır.
  Daha önce sizlere bu Koronavirüs hastalığına karşı birçok terkipler yazmıştım.Onları uygulayınız.
  Tedbirimizi alalım, takdiri Allah'a bırakalım..
  Allah, devletimize, milletimize, ülkemize zeval vermesin.Allah cümlemizi bütün bela,musibet, âfât ve hastalıklardan halâs eylesin.(Âmin)

 7. İslam dini temizlik üzerine kurulmuştur.İbadetlerin başı taharet temizliğidir.İyice taharetlenmeyen, ellerini doğru dürüst sabunla yıkayın bir kimsenin tırnak altlarında ne kadar virüs taşıdığını bilmez.Hele de tuvaletten çıktıktan sonra elleri kurulamak için kullandığı havluyu düşünmek istemezsiniz değil mi?.O havluyu ev halkının hepsi kullanıyorsa vay hallerine diyorum.Bunlara da dikkat edelim.
  Müslüman bir kimse tırnak büyütmez.Üstü başını her zaman temiz tutar.Tuvaletten çıktıktan sonra ellerini güzelce yıkar.Yemekten önce ve sonrasında yine ellerini yıkar.Hülasa,bir müslümanın evi, barkı, üstü başı, sokağı, arabası, işyerisi, kullandığı araç, gereç, aletleri tertemiz olurTemizliğe dikkat edenler Allah'ın izniyle hasta olmazlar.Bilhassa günde beş vakit namaz kılmak için her vakitte abdest alanlar daha temiz olurlar.İşte bizim müslümanlarla diğer milletlerin arasındaki farklar bunlardır

 8. Coronavirus or covid19 it's means they are 7 persons they have desease. On 2019
  Means human to human or ellese they know how to respect loving carring there groups, talk nicely the most important communicate to others or people.
  This world map of countries they have virus is not sick or desease if they have cases must to stay 3days more recovery and back to normal like work, school,and everything we start to communicate to people or others, respect, loving, carring talk Nicely

 9. This page is not audates. For instance, the authorities in Chile imformed 434 confirmed cases, but this page shows only 201

 10. Very dangerous situation. I have made a video where you can see the spread of the virus over all the countries. Keep Save, my friends!

 11. No one has said this yet but I keep feeling like this was biological terrorism. It spread to quick. Where is North Korea on here? They threatened a Christmas gift in Dec 2019 but the US thought it was going to be a missle, there was nothing.

 12. Your information should be more accurate, your chart is totally outdated. The USA has more than 16.000 thousand cases already so please be reliable.

 13. Corona virus is being used by the powers that be to practice the whole world how to learn to obey government and authority in preparation for the fulfillment of biblical prophecy in Revelation 13 where in the whole world will be forced to worship the beast and his image. Calamities will increase and in order to stop this, the world needs to follow one world governmentand religion. During this time, everyone must choose whether to obey God and keep His commandments or obey the new world order to worship God on Sunday, a counterfeit Sabbath that God has not blessed, rested and sanctified. Before this happens the whole world must be taught how to oey government. Now they are practicing to get people to follow the rules and laws in order to stop the spread of this virus. Anyone who will not cooperate will face arrest. The same will also happen with those who will not obey the universal law to worship on Sunday. Death decree is going to be enforced. Revelation 13 reveals us of this coming event. The world is being prepared today through this Corona virus calamity but those who will choose to remain loyal to the Creator God will choose to keep the 7th day Sabbath holy instead of the man-made 1st day Sunday worship. The world needs to wake up. The stage is being set. Everyone must prepare. Read the Bible yourself and be enlightened. More info here https://youtu.be/lTffyq_wCK8

 14. Numbers on Corona are not correct. They do not have enough testing material so if you have fever and a cough, they immediately say it's corona. For example: you have a fever, cough, diabetes + old age and you die…nowadays it must be Corona 🙂 They know without testing 😂

 15. 1.5. 1 16 9 13 14
  ““With the increased demand, due to COVID-19, we are pursuing every possible source for these masks in addition to our usual suppliers,” the Inspira letter says. “We know many industries outside of health care in our region use these masks, and we are turning to our community to ask for assistance.” the increased demand, due to COVID-19, we are pursuing every possible source for these masks in addition to our usual suppliers,” the Inspira letter says. “We know many industries outside of health care in our region use these masks, and we are turning to our community to ask for assistance.”

  5356 8628 1767 1623 =====2$====
  5355 8486 6343 9471 =====5$====

 16. Los hospitales están saturados y falta material sanitario. Así ha arrancado un día más la lucha de España contra el coronavirus, que suma 24.926 contagios, 1.326 muertos y 2.125 recuperados

 17. http://www.coroona.com

  one million 3 ply surgical face mask products are offered for sale by suppliers on COROONA.COM of which respirators & masks accounts for 18%, face shield accounts for 4%, and medical adhesive accounts for 1%. A wide variety of 3 ply surgical face mask options are available to you, such as make-to-order, in-stock items, and oem service. You can also choose from home textile, hospital 3 ply surgical face mask, as well as from breathable, waterproof 3 ply surgical face mask, and whether 3 ply surgical face mask is 100% polypropylene, polyester / cotton, or polyester / nylon. There are 2360 suppliers who sells 3 ply surgical face mask on Coroona.com mainly located in Asia. The top countries of suppliers are Morocco , China , Hong kong and Thailand, from which the percentage of 3 ply surgical face mask supply is 1%, 97%, and 1% respectively.

 18. This Coronavirus Pandemic in the USA and world is one of the most insane social media S-storms that I have seen in a long time. This is one of the first horrific downfalls the world has taken since the invention of smart phones. Having mini computers in our pockets for the last decade has been so prosperous but now we are seeing how powerful it can be in the reverse effect when you have a television monopoly that gets everyone riled up like a boy in high school on prom night.. we all know how that ends. Let me be more clear, one GIANT EXPLOSION. Booooom! I'm talking a full fledged economical meltdown, something we haven't seen in over 100 years and something millennials for sure haven't seen. This is gonna slap youngsters in the face like a pillow case full of bars of soap. Once all this settles, the entitlement mentality will fly out the window like a plastic water bottle. Holy cattle, "pray for this man" couldn't be more pertinent to everyone in this situation because to say the least a women is pissed off and her name is MOTHER NATURE! If you enjoy my feedback here, come check out my channel too. I got some stuff over there cooler than Kool-Aid himself. And if I don't see ya over at my channel, I pray to GOD I don't see ya in a concentration camp. Cheers to Spring Break 2020! Party on homies!

 19. Is stranger al country Is very infected Is bad gouvernement ,chine killer Muslim , italy mafiosy gobierno , irán mierda country , spain génocide in America , Germany nazy , french control Afrique dram , usa bad country story , switzerland accep the money evasión fiscal dictator ect…i dont know but stranger

 20. Cómo recuperé mi matrimonio y mi felicidad. Tengo 47 años y (Yo y Ex) habíamos estado juntos durante 19 años y tenemos 4 hijos; 17, 15, 11 y 8. No culpo a nuestros hijos en absoluto, pero a los 30 estábamos tan ocupados con los niños que era tan difícil salir juntos. Lo perdí con un compañero de trabajo mucho más joven. Tuvieron una aventura por 2 años que ya terminó. Nos hemos visto en un nivel íntimo y emocional en numerosas ocasiones desde entonces. Lo quiero de regreso pero no sabía cómo. Soy cristiano y ya lo he perdonado. Odio que nuestra familia esté separada. Mi casa estaba arruinada, mi vida, mi amor, mi carrera, mi vivaz capucha. Lo que quiero decir con eso es que no he podido trabajar como A RN desde entonces debido a mi depresión emocional.

    Me enteré de que el Dr. Obudu veía en YouTube a alguien que testificaba cómo salvó su matrimonio del divorcio, así que dije déjenme intentarlo y hoy tengo a mi esposo de regreso después de 3 días.

    Dr. Obudu No puedo agradecerle lo suficiente por esta gran alegría que me ha traído y por salvarme de la depresión.

    Si tienes un problema como el mío o cualquier otro tipo de problema, no dejes que te mate como casi me mata, contáctalo ahora por correo electrónico o WhatsApp; obuduyang@gmail.com o 503-773-9114.

    Desea protección para usted y su familia contra este temido virus llamado coronavirus que está arrasando en todos los países en contacto con él.

    Desea curar esa enfermedad que sus médicos no pueden tratar y está drenando su dinero o haciéndole pasar por problemas contáctelo

    Cualquier tipo de problema solo hable con él, tiene un poderoso don para resolver su problema. Buena suerte

 21. Now let China pay the whole world the compensation. Constantly from them all sorts of epidemics. How long will the world endure this ?!

 22. Soy colombiana y necesito que por su salud por favor 🙏 quédense en casa hay muchos muertos en cada país y todos están sufriendo no lo tomen como un juego de que uno quedarse sin estudiar o trabajar de vacaciones porque esto necesita una cura ahora mismo por favor se los pido es lo único que puedo decirles el mundo 🌍 está pidiendo a gritos que por favor te quedes en casa.🙏 Bendiciones a todos y gracias por leer este mensaje buen día para todos

 23. Hey guys, this news is really interesting. Just before this, I have viewed a live stream on coronavirus which is amazing. It has constant updates on the number of cases, deaths, and recoveries. It also has a Coronavirus Countdown timer which is new to me. If you would like to drop by: https://rebrand.ly/stlabs

 24. you got 1 million views, but they are getting not the latest updates..USA has more deaths and confirm and you are not showing it

 25. This stream is absolutly fake! Im swiss and those numbers are all not real! Dont trust this livestream! And china isnt anymore on first place btw.. pls stop giving fake news in those hard times to the poeples

 26. ALL LIES SO THEY CAN LOCK YOU DOWN AND PASS LAWS TO TAKE AWAY ALL OF YOUR RIGHTS, SOON THEY WILL SHUT DOWN GROCERY STORES SO YOU CAN'T EAT, WAKE UP!

 27. In western Sahara a number of 4 infections by covid 19 have been reported, but under the Moroccan flag. Youtube live made the mistake of setting the SADR flag which is not recognized by the UN. Be careful with fake news.

 28. Wow another streem way off. These numbers are not even close yo correct. If you can't fo this job right don't do it.

 29. What is the name of the music track you are using. There is one musical peice on it that I really love, and would just love to buy it .

 30. To date this has killed roughly 300k people out of a total population of 7.8 billion worldwide. That’s less than 0.004% chance that you’ll die from it. I’ll take those odds

 31. China
  Italy
  Iran
  Spain
  Germany
  South Korea
  France
  United States Of America
  Switzerland
  United Kingdom
  Netherlands
  Norway
  Austria
  Belgium
  Sweden
  Denmark
  Japan
  Diamond Prine
  Malaysia
  Canada
  Czech Republic
  Australia
  Portugal
  Qatar
  Greece
  Brazil
  Israel
  Finland
  Slovenia
  Singapore
  Iceland
  Bahrain
  Ireland
  Estonia
  Pakistan
  Poland
  Indonesia
  Romania
  Thailand
  Luxembourg
  Chile
  Egypt
  Philippines
  Saudi Arabia
  Hong Kong
  Iraq
  India
  Lebanon
  Kuwait
  San Marino
  Peru
  South Africa
  Russia
  United Arab Emirates
  Ecuador
  Taiwan
  Turkey
  Slovakia
  Mexico
  Panama
  Serbia
  Bulgaria
  Argentina
  Armenia
  Colombia
  Afghanistan
  Latvia

 32. Covid-19 is FAKE, the government is manipulating you, for example we have to wear masks so as not to get infected? I will tell you that firstly they do not help, and secondly you can get pneumonia and weaker resistance, because we breathe carbon dioxide. It's a shame for those people who believe in such things…

 33. Coronavirus is a Warning and Punishment sent by God to the Digital Device Idiots. It would be better if people left the Digital Device Clown and care about the Science of Virus.
  This is not the last Virus! if it continues like this, then other Virus varieties are definitely on the way, because in humans, they exceeded their limits like Pharaoh.
  There is no escape from Death!

Leave a Reply